Інформація
Пошук

Свердлильний верстат WorkMan DP12VL з безступінчатим регулюванням обертів 00000042535

Виробник: Workman
Код товару: 144321-16
Артикул: 00000042535

Скорочений опис


Часті питання при виборі настільного свердлильного верстата для домашньої майстерні.Як влаштований і працює варіатор?Якщо відкинути захисну кришку WorkMan DP12VL то можна побачити що тут не звичні шківи з безліччю пазів,... Читати далі...

Знайшли дешевше?
17 054 грн

  • На складі

Інформація для покупця
Способи доставки

Способи доставки

Ми відправимо ваше замовлення в будь-яку точку України

Способи оплати

Способи оплати

Ми гарантуємо безпечну оплату

Відгуки клієнтів

Відгуки клієнтів

Відгуки клієнтів про наш магазин

Часті питання при виборі настільного свердлильного верстата для домашньої майстерні.

Як влаштований і працює варіатор?

Якщо відкинути захисну кришку WorkMan DP12VL то можна побачити що тут не звичні шківи з безліччю пазів, а розрізні, що складаються з двох половинок. Коли оператор змінює положення рукоятки, що відповідає за швидкісний режим, на кожному з них змінюється робочий діаметр. Верхня тарілка ведучого шківа і нижня веденого закріплені нерухомо на валах, а їх протилежні частини взаємно зміщуються.

Найвища швидкість буде при мінімальному діаметрі шківа шпинделя і максимальному діаметрі шківа вала електродвигуна.

У чому перевага варіатора?

Відсутність необхідності в перестроюванні.

Вирішивши змінити швидкісний режим на звичайному свердлильному верстаті оператор спочатку повинен його вимкнути і відкинути захисний кожух. Потім узявшись рукою за клиновий ремінь злегка його викрутити, а шків провернути. Ремінь при цьому перестрибує на сусідню канавку. Те ж саме треба виконати з другим шківом.  Враховуючи, що стандартні шківи складаються з п'яти струмків оператору потрібно зробити до 8 таких дій, щоб перейти з самої повільної передачі на найшвидшу, потім закрити кришку і зробити запуск. Час переналаштування становить кілька хвилин, що вкрай незручно в порівнянні з варіатором, де на це не витрачається ні секунди.

Максимально точний режим свердління.

Оптимальною частотою обертання шпинделя є така, при якій продуктивність не падає, але і швидкого зносу свердел у вигляді оплавлення куточків і затирання стрічок на його кінчику не відбувається.

Для кожного матеріалу подача і швидкість різна і чим точніше користувач вибере режим, тим довше ресурс оснащення без переточки.

На верстаті з варіатором WorkMan DP12VL діапазон лежить в межі від 440 до 2580 оборотів в хвилину, а крок регулювання дорівнює 10.

На прикладі свердла по металу діаметром 12 мм оптимальні швидкості обробки для магнієвого сплаву МА18; міді; цинкового сплаву ЦАМ15; вініпласту; ебоніту; нержавіючої сталі 12Х18Н10Т складатимуть: 2100; 1300; 1130; 800; 650; 460 і вибрати оптимальний режим не складає проблем.

А ось на стандартному верстаті з п'яти струмковими шківами швидкісний режим заданий жорстко: 2600; 2000; 1500; 900: 500 і ми не бачимо жодної точної відповідності. Виконувати отвори на ньому звичайно можна, але або витрачаючи більше часу, або перепалюючи робочі ріжучі кромки свердла і викликаючи налипання оплавленого матеріалу в канавках при свердлінні пластика або перегріву заготовки при свердлінні металу.

Велика вага це перевага або недолік?

Недоліком це можна вважати тільки в разі, якщо вам занадто часто доводиться знімати 40 кг верстат з верстата, через брак місця на ньому, і переносити у вільний кут майстерні. Але тоді краще вибирати підлогову модель, типу WorkMan DP15VL, яка також має безступінчатий варіатор.

Чим вище маса, тим ефективніше зниження вібрацій, що передаються від рухомих частин і вище точність робіт. Крім цього, чим габаритніше підставка, наприклад у WorkMan DP12VL вона прямокутна, розміром 250 х 410 мм, тим стійкіше положення свердлильного верстата на робочому столі і краще врівноважена маса інших вузлів.

Які вимоги до робочого столу?

Стіл, для закріплення оброблюваної заготовки, у цій моделі чавунний, з товщиною полиці 24 мм і шліфованою поверхнею. Для кріплення верстатних лещат, на ньому виконано 4 діагональних паза і отвір в центрі для проходження свердла.

Збільшений розмір 240 х 240 мм дозволяє фіксувати на столі габаритні заготовки. Крім цього покласти деталь великого розміру зручно за допомогою 210 мм роликової опори змонтованої на висувному розширювачі, що збільшує довжину столу з 240 до 410 мм.

Особливістю свердлильного верстата WorkMan DP12VL є не тільки можливість нахилу робочого столу на будь-який кут щодо колони, для входження свердла в заготовку не перпендикулярно поверхні, а під заданим кутом, але і його поворот навколо власної осі.

Підняття і опускання столу відбувається за встановленою на колоні зубчастої рейки і шестерні, пов'язаної з рукояткою.

Недолік дешевих свердлильних верстатів часто пов'язаний з малою товщиною стінок колони, головки, підстави і столу, що знижують жорсткість конструкції. При свердлінні оснащенням великого діаметру важкої заготовки, особливо коли свердло вже "підсіло", сили різання і подачі викликають віджимають зусилля. Робочий стіл нахиляється на кілька міліметрів від горизонтального положення, збільшуючи похибку обробки, а якщо в ньому були дефекти лиття, то і ламається.

Потужність електродвигуна. Яка оптимальна?

Як відчуває користувач брак потужності? При спробі збільшити подачу і натиснути на рукоятки опускання пінолі виникає така сила опору обертанню свердла, що електродвигун зупиняється. Зазвичай це проявляється на свердлах великого діаметру, особливо коли вони погано заточені, при обробці щільних і в'язких матеріалів, типу нержавіючої сталі.

На верстати з параметрами як у WorkMan DP12VL встановлюють мотори від 450 ват, тому його 550 ВАТ вистачає з запасом.

Але при порівнянні схожих моделей по потужності, немає сенсу звертати увагу на цю характеристику тому, що деякі бренди вказують дані і близько не відповідають дійсності, вводячи користувача в оману.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре